• Anti-UV Extruded Wood Plastic Composite Outdoor WPC Decking

Анти-УВ екструдирано дрво Пластика Композитна надворешна WPC облога

Ставка: KTW150H30

Тип: Дрвена пластика Композитен платформа

Дебелина: 16/22/25/26/30/31/35/40 мм

Ширина: 90/135/140/145/150/250мм

WPC облогата е стилска, разноврсна и лесна за инсталирање. Без разлика дали имате палуба, забавна платформа или базен и бањско подрачје. WPC додава одреден стил и софистицираност што долго се носи, е безбедна и еколошка. Нашата облога е безбедна за децата, исто како што е расцепкана. бесплатно.

 

cer


Детали за производот

Тагови на производи

Компонента

HDPE 40% рециклирани HDPE
дрвени влакна 55% дрвени влакна
адитиви  5% адитиви (ја карактеризираат стабилноста, ултравизорот, отпорни на абразија, влага, удар, разделување итн.

Клучни спецификации/специјални карактеристики

1 Елегантна текстура од природно дрво и допир со мирис на дрво
2 Елегантен и детален дизајн на форма
3 Без пукање, искривување и разделување
4 Водоотпорен и ерозивен
5 Еколошки и без друга опасна хемикалија
6 Ниско одржување и без боење
7 Ориентирана кон столар и пријателска лесна инсталација
8 Стабилност на димензиите против влага и температура
9 Безбедно за употреба многу години

Големина

1 Ширина 90/135/140/145/150/250мм
2 Дебелина 16/22/25/26/30/31/35/40 мм
3 Стандардна должина 2,8 метри  

За неколку години, значајни недостатоци во материјалот почнаа да се појавуваат. Највообичаените поплаки беа дека лесно се гребе и се вади, се спушта и се искривува, се деламинира, се распукува и се распарчува; и разви проблеми со мувла и мувла кои не можеше да се излечат.

Производителите се обидоа да излечат некои од најопасните проблеми, и како резултат на тоа, сложената облога станува пософистицирана - и поскапа. Но, може да се каже дека основниот концепт на пластика од дрво-пластика е фундаментално погрешен-едноставно не работи во производ наменет за продолжена надворешна употреба, а можеби и не може да се работи со оглед на технологиите што се достапни во моментов.

Дрво-пластични композитни материјали (WPC) се направени од комбинација на дрвен прав или прашина (што во индустријата се нарекува „брашно од дрво“) и пластично врзивно средство. Идејата зад оваа комбинација е дека дрвените влакна помагаат во засенчување на пластиката од УВ зраци кои предизвикуваат расипување на пластиката, додека пластиката ги премачкува честичките од дрвото за да ги заштити од оштетување од вода, мувла и инсекти. Треба да биде совршен брак.

Install

За Кангтон

Kangton Industry, Inc е супериорен извозник на тротоарите во Кина. Од 2004 година, споделуваме добри пазари низ целиот свет. Нашите предности се комерцијален винил, дизајниран, дрвени предмети, ламинат и WPC под.

Со сертификатите Floorscore, Greenguard, CE, SGS, Intertek и FSC, нашите производи се успешно прифатени од голема марка, недвижен имот, развивач и компанија на големо низ целиот свет, како што се Армстронг, Шо и URBN. Можете да го најдете нашиот под во различни проекти во Северна Америка, Европа, Австралија, Југоисточна Азија, Јужна Америка, Средниот Исток и Африка.

Кангтон ги избира нашите стратешки партнери со меѓународен стандард за квалитет. Ние строго го контролираме квалитетот и обезбедуваме КК инспекција за време на производството и пред вчитување. Сите наши клиенти ќе добијат QC извештај со детални фотографии за секоја пратка. Ние сме одговорни за моќна конкурентна цена, врвен квалитет и развој на нов производ.

DDP услугата е достапна, вклучува превоз, данок, давачки до врата. Нашата цел е да создадеме дополнителна вредност за нашите клиенти и да се развиваме заедно.

Што и да ви треба за тротоарите, ние веруваме дека можете да го најдете најдоброто во Кангтон.

afdwf

Друго Изберете

Color Card

Проекти

Show1
Project Show

  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја