• Anti-UV Extruded Wood Plastic Composite Outdoor WPC Decking

Strukturë plastike prej druri të ekstruduar prej druri të përbërë në natyrë WPC

Artikulli: KTW150H30

Lloji: Struktura prej druri e përbërë prej plastike

Trashësia: 16/22/25/26/30/31/35/40mm

Gjerësia: 90/135/140/145/150/250mm

Stoli i WPC është elegant, i gjithanshëm dhe i lehtë për t'u instaluar. Pavarësisht nëse keni një kuvertë, platformë argëtuese ose pishinë dhe zonë spa. WPC shton një stil dhe sofistikim të caktuar i cili është i veshur gjatë, i sigurt dhe eko -miqësor. falas.

 

cer


Detajet e produktit

Etiketat e produktit

Komponenti

HDPE 40% HDPE e ricikluar
fibra druri 55% fibra druri
aditivët  5% aditivë (karakterizojnë qëndrueshmërinë, uv-kundër, rezistente ndaj gërryerjes, lagështisë, ndikimit, ndarjes etj.

Specifikimet kryesore/Karakteristikat e Veçanta

1 Natyra elegante e strukturës së kokrrës së drurit dhe prekjes me aromën e drurit
2 Dizajn elegant dhe i detajuar i formës
3 Pa plasaritje, deformim dhe ndarje
4 I papërshkueshëm nga uji dhe i qëndrueshëm ndaj erozionit
5 Miqësore me mjedisin dhe pa kimikate të tjera të rrezikshme
6 Mirëmbajtje e ulët dhe pa lyerje
7 Instalim i lehtë i orientuar drejt zdrukthëtarit dhe miqësor
8 Stabiliteti i dimensionit ndaj lagështirës dhe temperaturës
9 I sigurt për t’u përdorur për shumë vite

Madhësia

1 Gjerësia 90/135/140/145/150/250mm
2 Trashësi 16/22/25/26/30/31/35/40mm
3 Gjatësia standarde 2.8m  

Brenda shumë pak vitesh, të metat e rëndësishme në material filluan të shfaqen. Ankesat më të zakonshme ishin se gërvishtet dhe gërvishtet lehtë, thahet dhe deformohet, delaminohet, plasaritet dhe copëtohet; dhe zhvilloi probleme me mykun dhe mykun që nuk mund të shëroheshin.

Prodhuesit janë përpjekur për të shëruar disa nga problemet më të mëdha, dhe si rezultat, dekorimi i përbërë po bëhet më i sofistikuar - dhe më i shtrenjtë. Por, mund të jetë që koncepti bazë i dekorimit të përbërë prej druri-plastike është thelbësisht i mangët-thjesht nuk funksionon në një produkt të destinuar për përdorim të zgjatur në natyrë, dhe mund të mos funksionojë duke pasur parasysh teknologjitë aktualisht në dispozicion.

Materialet e përbëra prej druri-plastike (WPC) janë bërë nga një kombinim i pluhurit të drurit ose pluhurit (i cili në industri quhet "miell druri") dhe një lidhës plastik. Ideja prapa këtij kombinimi është se fibra e drurit ndihmon në hijen e plastikës nga rrezet UV që shkaktojnë prishjen e plastikës, ndërsa plastika vesh grimcat e drurit për t'i mbrojtur ata nga uji, myku dhe dëmtimi i insekteve. Duhet të jetë një martesë e përsosur.

Install

Rreth Kangton

Kangton Industry, Inc është një eksportues superior i dyshemesë në Kinë. Që nga viti 2004, ne kemi ndarë tregje të mira në të gjithë botën. Pikat tona të forta janë vinyl komercial, të dizajnuara, drurë të fortë, laminat dhe parket WPC.

Me certifikatat Floorscore, Greenguard, CE, SGS, Intertek dhe FSC, produktet tona pranohen me sukses nga marka të mëdha, prona të paluajtshme, zhvillues dhe kompani me shumicë në të gjithë botën, të tilla si Armstrong, Shaw dhe URBN. Ju mund të gjeni dyshemenë tonë në projekte të ndryshme në Amerikën e Veriut, Evropë, Australi, Azinë Juglindore, Amerikën e Jugut, Lindjen e Mesme dhe Afrikën.

Kangton zgjedh partnerët tanë strategjikë me standard ndërkombëtar të cilësisë. Ne kontrollojmë rreptësisht cilësinë dhe sigurojmë inspektim QC gjatë prodhimit dhe para ngarkimit. Të gjithë klientët tanë do të marrin raportin QC me fotografi të hollësishme për çdo dërgesë. Ne jemi përgjegjës për çmimin e fuqishëm konkurrues, cilësinë më të lartë dhe zhvillimin e produktit të ri.

Shërbimi DDP është i disponueshëm, përfshin transportin, taksat, detyrimet, tarifat në derë. Qëllimi ynë është të krijojmë vlerë shtesë për klientët tanë dhe të zhvillohemi së bashku.

Çfarëdo që ju nevojitet për dysheme, ne besojmë se mund të gjeni më të mirën në Kangton.

afdwf

Të tjera Zgjidhni

Color Card

Projekte

Show1
Project Show

  • I mëparshëm:
  • Tjetra:

  • Shkruani mesazhin tuaj këtu dhe na dërgoni