• Kangton Good Quality Fiberglass Door from China Supplier KDF03D-G
  • Kangton Good Quality Fiberglass Door from China Supplier KDF03D-G

Кангтон Добар квалитет фиберглас врата од Кина Добавувач KDF03D-G

Ставка: KDF03D-G

Висина: 78 ”, 80”, 82 ”, 84”, 86 ”, 96”

Ширина: 24 ”, 26”, 28 ”, 30”, 34 ”, 36”

Дебелина: 35мм, 40мм, 45мм, 50мм

Влезните врати од фиберглас Кангтон ја карактеризираат убавината и елеганцијата на дрвото, но бараат помалку одржување и имаат подолг животен век. Понудени во разновидни текстури со богато зрно, нашите врати бараат помалку одржување, нудат подолги гаранции и се енергетски поефикасни од традиционалните влезни врати од дрво или челик.

 

TUXIW1


Детали за производот

Тагови на производи

СПЕЦИФИКАЦИЈА

Висина 2050мм, 2100мм
Ширина 45 ~ 105 см
Дебелина 45 мм
Панел Фиберглас Вратата на вратата со прајмер / лак завршна обработка
Rелезничка и Штил Цврсто борово дрво
Цврсто дрво работ 5-10мм Рам од цврсто дрво
Завршувањето на Сурас УВ лак, четка, необработени
Замавнување Замавнување, лизгање, стожер
Стил Дизајн на облик, 1 панел, 2 панели, 3 панели, 6 панели
Пакување картонска кутија, дрвена палета

ВИДОВИ ЗА ВУД

door jamb T1
infilling
prehung

ДОДАТОЦА

Accessory

Пакет и испорака

1 carton box
2 packed in pallet
3 Loading (2)

ЦРТЕЕ

Drawing

Влезни врати од фиберглас и челик

Сопствениците на куќи и изведувачи кои купуваат квалитетни, купуваат влезни врати. Ние нуди четири линии влезни врати од професионална класа од фиберглас и челик кои ги исполнуваат највисоките стандарди за убавина, издржливост, безбедност и енергетска ефикасност, достапни во сопствени големини и завршни облоги. Прилагодете ја вашата надворешна врата онака како што сакате, користејќи ја нашатаs.

Нашата нова врвна серија на надворешни врати од фиберглас го турка пликот во енергетската ефикасност, со најенергетски ефикасна врата достапна во САД Нашите потписни врати од фиберглас со знак Signet даваат најточна претстава на дрвеното дрво, со стилови на врати во цреша, махагони, Ела и даб, и седум бои на дамки по серија. Вратите од фиберглас на Херитиџ нудат класичен стил на вистинско дрво со издржливост и сигурност на фиберглас. И, нашите надворешни врати од наследство челик со челик од 20 мера обезбедуваат неспоредлива сигурност.

Дознајте повеќе за тоа како да ја изберете најдобрата влезна врата за вашиот дом:

1. Како стилот на вашиот дом може да помогне да се одреди вашиот избор на влезна врата

2. Надворешни врати од челик наспроти фиберглас? Која е разликата

3. Стилови и стаклени опции за единечни и француски врати

4. Иновации што ги прават влезните врати на ProVia најдобриот избор

5. Зошто прилагодената влезна врата може да биде вашата најдобра опција

6. Како фабрички нанесена боја или дамка го подобрува квалитетот и долговечноста на финишот на вашата врата

7. Како надворешните врати и прозорци на Energy Star помагаат да се заштити нашата животна средина

8. Како новата влезна врата може да ви помогне да го продадете вашиот дом


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја